Tüm Dünyada İnternet Kesintisi

İnternet Kesintisi

FBI (Federal Soruşturma Bürosu) 9 Temmuz 2012 tarihinde güvenlik nedeniyle internet kesintisi uygulayacak. Kesintinin dünya genelinde hissedilmesi bekleniyor.Hacker'ların Windows'daki bir açık yoluyla dünya çapında 570.000'den fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediğinin anlaşılması üzerine FBI, 9 Temmuz'da internet kesintisi uygulayacak. Çünkü söz konusu virüsün bu tarihte harekete geçmesi bekleniyor. Bu nedenle FBI DNS sunucularını kapatarak önlem almayı planlıyor.

DNSChanger ismini taşıyan virüsün yarattığı tehdit ortadan kalktığında kapatılan sunucular tekrar hizmete girecek. Sözü edilen virüs, kullanıcıların tarayıcılarını hackerların sahte sitelerine yönlendiriyor.

ZARARLI YAZILIMA SAHİP OLUP OLMADIĞINIZI KONTROL EDİN

FBI, kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen http://www.dcwg.org web sitesini ziyaret ederek zararlıya sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

Bilindiği gibi, FBI (Federal Soruşturma Bürosu) ABD Adalet Bakanlığı'na bağlı olan, federal emniyet gücü işlevi gören ve merkezi Washington kentinde olan bir kuruluştur.